Де взяти гроші на бізнес в Україні

Є відмінна ідея, знайшлися друзі-помічники, але нема одного — грошей. Де можна відшукати цей наріжний камінь будь-якого бізнесу? Вивчимо можливі шляхи отримання стартового капіталу.

В цивілізованому світі одним з найбільш поширених джерел фінансів на бізнес стали кредити на стартап. У нас, як завжди, все не так. Домогтися кредиту на стартап у вітчизняних фінансових компаніях вам навряд чи вдасться. Причина одна — банки не хочуть ризикувати. Банкам зручніше відмовитися від класичного кредитування і перейти на лихварство. Єдиний можливий шлях отримання такої позики — відкрити справу з залученням франшизи Зовнішнє посилання, що, однак, «прокатує» в нашій державі не завжди. Для стартапів бізнес тренінги Київ та Харків.

Можна спробувати знайти інвесторів, але при цьому вам потрібно бути впевненим, що в кінцевому підсумку управління бізнесом залишиться за вами. На жаль, практика показує, що часто більш велика компанія підминає ту фірму, в яку вкладає гроші.
кредити

Якщо не можна взяти позики під стартап, це не означає, що кредит недоступний вам зовсім. Адже він може офіційно оформлятися, скажімо, як споживчий. До речі, споживчий кредит може оформлятися не тільки на фізичну особу, а й на суб'єкт підприємництва. В цьому випадку позика буде позиціонуватися, як кредит на покриття споживчих витрат ВП.

Споживчий кредит може бути класичним (придбання товару, минаючи готівкову фазу) або грошовим (відповідно, ви берете в борг не сам товар, а готівкові). У цього виду банківської позики є безсумнівні плюси: видають кредит швидко, поручителів і застав не вимагають. Але й мінуси теж є: сума, як правило, лімітована до 750 тисяч (плюс-мінус, залежно від банку), а також завищена ставка. В середньому, це — 22% річних, а то і всі 27%. Найкраще брати споживчі кредити на невеликий термін, коли потрібно збільшити оборот коштів. Купили товар, продали — оплатили борг банку.

Кредити бізнесу розрізняються за такими параметрами:
Наявність або відсутність забезпечення (заставного майна);
Цільові потреби (відкриття справи, модернізація підприємства, нестача оборотних коштів);
Терміни погашення;
Методи кредитування.

Розходження кредиту за останнім параметром називають формою кредитування. Вони можуть бути разовими, овердрафтами (короткостроковим, коли списується більше грошей, ніж залишилося на рахунку), а можуть являти собою кредитну лінію (зобов'язання банку надавати позичальникові гроші протягом енної часом). Якщо ви отримуєте кошти по кредитній лінії, ви можете використовувати їх в будь-який час, при цьому нараховуються відсотки та можливі пені лише за фактично зняті гроші. Кредитна лінія може бути, в свою чергу, відновлюваної і не відновлюваної.

Якщо ви вирішили взяти кредит, обов'язково уточнюйте наявність прихованих платежів (наприклад, оплата кредитного рахунку або комісії) та умови погашення позики (чи є штрафи за дострокове погашення, диференційовані платежі або аннуїтетниє). Щоб було зрозуміло, аннуїтетниє платежі — рівні щомісячні виплати (основний борг + відсотки). Мають такий вигляд: якщо процентна ставка дорівнює 10%, то ставка за місяць дорівнює 10 / (100 * 12). Диференційовані виплати майже ніде не зустрічаються, їх особливість — з кожним місяцем розмір платежу зменшується, оскільки відсотки нараховуються в залишок заборгованості.

Кредитні програми у кожного банку свої, тому немає ніякої можливості описати їх в рамках цієї статті, хоча б коротенько. При виборі банку не полінуйтеся ознайомитися з іншими пропозиціями, завжди є десь дешевше.
А що чекати від уряду?

Шукайте подібні оголошення на офіційних сайтах вашого міста

Так, уряд допомагає початківцям виставка малий бізнес, виділяючи субсидії. Стандартний розмір якої становить 300 тисяч рублів. Однак, не варто думати, що кожен бажаючий створити власну справу, отримає всю суму. Іноді фактична допомога значно менше, а іноді й більше — залежить від кожного конкретного випадку. Важливо те, що видаються гранти на конкурсній основі. І, щоб пройти конкурс, потрібно знати багато нюансів.

Зрозуміло, що спочатку на конкурс потрібно потрапити. І ось перша умова: ваш бізнес повинен бути зареєстрований не більше року. Інакше документи навіть не візьмуть на розгляд.

Та й приймаються не всі підприємці, а тільки ті, які ведуть свою діяльність в пріоритетних сферах:

Сільське господарство (відповідає кодам основної діяльності з 01.1 по 01. 4);
Переробна промисловість (відповідає КОАТУУ з 15 по 37, крім кодів 16 і 23);
Туризм всередині країни (код діяльності 55, 63.3, 92);
Будівництво (код діяльності: 45, 2 — 45, 4);
Наукові дослідження та консультування в даних областях (КОАТУУ 72.2, 72.6, 73);

А також освіта, охорона здоров'я, соціальні послуги, збір вторсировини, надання персональних послуг. Цим видам діяльності відповідають коди виду економічної діяльності: 80,1 — 80.4, 90.00.2, 85,74.7, 74.84, 93.

Все субсидії цільові: ви їх зобов'язані витратити саме на ту мету, яку заявляли.

Щоб подати заяву на конкурс, будуть потрібні:
Свідоцтво про реєстрацію ІП або юридичної особи;
Свідоцтво про внесення фірми до реєстру малого підприємництва;
Усі копії ваших установчих документів;
Копія вашого паспорта;
заява;
Бізнес-план.

Скоріше всього вас також зобов'яжуть пройти навчання бізнес-технологіям, яке організовує держава. Це або Комітет з економрозвитку, або мерія міста, або Департамент підприємництва. Спеціальна комісія приймає на розгляд документи. Обчислюють переможця згідно бальною системою.

Так, кожне робоче місце, вже існуюче або плановане, отримує один бал. Але не варто приписувати собі більше робочих місць, ніж ви планували — відповідність з представленим планом буде перевірятися. І всі робочі місця повинні бути збережені протягом року.

Якщо ви входите в одну з нижче перерахованих категорій підприємців, отримуєте ще 50 балів. Щасливчиками стають:
ІП, якщо їх вік менше 30 років;
ІП з обмеженими можливостями;
Засновники юрособи — фізичні особи з обмеженими можливостями.

Якщо у вас є патент на винахід, ви отримаєте 10 балів (якщо придбали патент) або 20 балів (якщо винахід — ваших рук справа).

«Преміюють» балами також підприємці, які раніше були безробітними і перебували на обліку у держави (2 бали), працівники тих організацій, які закриваються, збанкрутували або перебувають під загрозою масового звільнення (2 бали), військові, яких звільнили в запас «завдяки» скороченню армії, теж 2 бали.

Пам'ятайте, що поквапитися подати документи теж варто: якщо учасників буде більше, ніж грантів, то відсівати людей будуть за принципом «хто раніше встав — того і тапки». Якщо ваш сусід подав документи раніше, але набрав однакову кількість балів з ​​вами, отримає субсидію він, а не ви.

Важливо розуміти, чому не варто прикрашати дійсність: цілий рік щоквартально з вас вимагатимуть звіти про витрачені гроші, наявності робочих місць і т.п. Протягом наступних трьох років ви будете здавати щорічні звіти.

Де взяти грошей на бізнес? Звернутися в банк, спробувати накопичити, зайняти у друга або продати машину? Завжди прораховуйте найрізноманітніші варіанти розвитку ситуації. Що трапиться, якщо ви, не дай Боже, прогорите? Втрачену машину шкода, друг, може, трохи потерпить, а ось банк терпіти не буде. Висновок? Будьте оптимістом в діях і песимістом в розрахунках.

І все вийде.

Похожие записи:

Комментарии запрещены.

Организаторы
Компания
"Бизнес–Центр "Национальный"

Место проведения:
Киев проспект Победы, 37
ст.м. Политехнический институт,
ЦКМ НТУУ «КПИ»

Телефоны:
8 (063) 237-90-05

admin@newhost.com.ua