Як знайти гроші на соціальний бізнес

Де взяти гроші на свій бізнес? Це питання виникає не тільки на старті соціального підприємства, а й на стадії розширення вже успішного проекту. 16 жовтня 2014 на вебінарі Лабораторії соціального підприємництва експерти Фонду програм «Наше майбутнє» Олег Мунтян і Ольга Швидка розповіли про один із шляхів отримання додаткового фінансування.

Фонд «Наше майбутнє» одним із перших почав надавати фінансову підтримку соціальним підприємцям. Зараз головне завдання Фонду — допомогти соціальним підприємствам стати конкурентоспроможними і закріпитися на ринку. Основним елементом підтримки соціальних підприємців, використовуваним Фондом, є Всеукраїнський конкурс проектів «Соціальний підприємець».

Переможцю конкурсу «Соціальний підприємець» надається безвідсотковий позику в розмірі:
— До 500 тисяч карбованців для стартап-компаній;
— До 5 млн карбованців для діючих компаній, які існує вже більше півроку і заявляються на конкурс перший раз;
— До 10 млн карбованців для стійких соціальних підприємств, які вже ставали переможцями конкурсу «Соціальний підприємець» і успішно повернули першу позику.
Де взяти гроші на свій бізнес?
Поряд з фінансовою підтримкою, Фонд «Наше майбутнє» також надає допомогу авторам проектів на всіх етапах підготовки до конкурсу, починаючи від опрацювання ідеї та складання бізнес-плану.  Чудові тренінги по мотивації персоналу Київ і Луцьк.
Конкурс відкритий для представників малого та середнього бізнесу, зареєстрованих і працюючих на території України Участь в конкурсі не можуть брати фізичні особи, державні та муніципальні органи, релігійні організації та політичні партії. Існують також обмеження на використання конкурсних засобів. Так, на кошти, зайняті у Фонду «Наше майбутнє», забороняється відшкодовувати борги і покривати збитки компанії, формувати резерви, здобувати об'єкти нерухомості. Крім того, позикові кошти не можуть бути спрямовані на поточні витрати організації, не пов'язані з її профільної (соцпредпрінімательской) діяльністю.
При заповненні конкурсної заявки важливо врахувати наступні моменти:

— Соціальна складова проекту. В заявці повинна бути прописана соціальна проблема, актуальна для конкретної території, яку вирішує проект. Проблема повинна бути вимірна в кількісних і якісних показниках. В заявці обов'язково повинні бути відображені механізми, за допомогою яких вирішується, або пом'якшується ця соціальна проблема.

— Бізнес-ідея проекту. Конкурсному комітету, який буде оцінювати вашу заявку, має бути відразу зрозуміло, звідки у соціального підприємства беруться гроші, і на чому грунтується його фінансова стійкість.

— Цільова аудиторія проекту. В заявці повинен бути чітко визначений і прописаний коло людей, на яких розрахований ваш проект. Це може бути як конкретна вузька цільова група (скажімо, діти-інваліди дошкільного віку), так і більш широка аудиторія. Так, у випадку з еко-стартапами, цільовою аудиторією є всі жителі міста чи регіону, в якому запускається підприємство.

— Інформація про активи підприємства. Цей пункт, представлений у вигляді таблиці, часто викликає складності у заявників. У ньому необхідно докладно описати матеріальну базу, наявну у автора проекту на сьогоднішній день, і вкладення, необхідні для розвитку. В інформації про активи вказуються як засоби, якими проект розташовує зараз, так і кошти, зайняті у сторонніх організацій. Тут же позначається розмір матеріальної допомоги, за якої претендент звертається до Фонду. В заявці необхідно вказати, на що планується витратити позику Фонду.

— Інформація про заставне забезпеченні або поручителів. Заставне забезпечення або поручительство третіх осіб є обов'язковою умовою для участі в конкурсі «Соціальний підприємець». Відповідно, даний рядок заявки не може залишатися порожньою.

— Розділ «Додаткова інформація». Незважаючи на те, що в цій частині є поля, необов'язкові для заповнення, організатори конкурсу рекомендують звернути на них пильну увагу. Конкурсна комісія зацікавлено вивчає цей розділ заявки.

Заявка кожного претендента проходить кілька етапів конкурсного відбору.

1. Вхідна експертиза. Співробітники Фонду розглядають отримані анкети з точки зору коректності подачі інформації та технічного оформлення заявок (чи всі поля заповнені, чи правильно представлені дані). У разі, якщо якихось даних бракує або окремі поля заповнені некоректно, заявка повертається здобувачеві з відповідними ремарками і поясненнями.

2. Розгляд конкурсним комітетом. Якщо заявка відповідає необхідним технічним умовам, вона йде на розгляд в конкурсний комітет. На цьому етапі виноситься оцінка щодо того, чи підходить проект під визначення «соціальне підприємництво». На цьому етапі упор робиться на соціальну складову заявки.

3. Оцінка фінансової складової. На цьому відрізку роботи розглядаються економічні механізми, закладені в основу проекту, оцінюється потенціал його стійкості, самоокупності.
Заявник, запитувач на свій проект менше 500 тисяч карбованців (за винятком стартап-компаній), за рішенням конкурсного комітету може заповнити техніко-економічне обгрунтування. В інших випадках пишеться бізнес-план.
На написання бізнес-плану відводиться 2 місяці. Готовий бізнес-план направляється на розгляд експертів Фонду.

4. Очна зустріч. У разі, якщо бізнесплан схвалений конкурсною комісією, експерти Фонду проводять очну зустріч з претендентом. Для стартапів вона може бути організована у вигляді скайп-інтерв'ю, до авторів решти проектів члени конкурсного комітету виїжджають «в поле». Завдання зустрічі — оцінити на місці активи соціального підприємства, побачити, як ведеться робота, що конкретно робиться для запуску або розвитку проекту. Крім того, конкурсної комісії важливо вживу познайомитися з керівником проекту, уточнити всі нюанси, які були відображені в бізнес-плані.

5. Підсумкове рішення конкурсного комітету. Розгляд конкурсним комітетом документів і висновків, зроблених після зустрічі. На цьому етапі приймається рішення, чи може проект бути рекомендований до фінансування.

6. Опікунська рада. Заключний етап — розгляд проекту Попечительским радою Фонду «Наше майбутнє». Саме Опікунська рада Фонду приймає остаточне рішення по фінансуванню проекту та виділенню йому позики. Якщо на Опікунській раді приймається позитивне рішення, здобувач стає переможцем Всеукраїнського конкурсу «Соціальний підприємець», з ним укладається договір позики.

Похожие записи:

Комментарии запрещены.

Организаторы
Компания
"Бизнес–Центр "Национальный"

Место проведения:
Киев проспект Победы, 37
ст.м. Политехнический институт,
ЦКМ НТУУ «КПИ»

Телефоны:
8 (063) 237-90-05

admin@newhost.com.ua